גולסה וקארצב זה מספיק / יובל קליין

בדבר אחד דוניס צדק אתמול. קישור של אייל גולסה ועדן קארצב זה מספיק. איזה שתי אריות הם היו במשך 180 הדקות מול זלצבורג. ההופעות של גולסה לא אמורות להפתיע אותנו כי אנחנו יודעים שמדובר באחד השחקנים הטובים בארץ. כנראה שרק בגלל הגיליון הרפואי שלו והקורונה הוא החליט להישאר במכבי למרות שהוא שווה הזדמנות נוספת לעשות קריירה אירופית מכובדת. הקשר סיים את שני המשחקים עם אחוז מסירות גבוהה למרות הלחץ האוסטרי (82% אתמול -81% בבלומפילד). היכולת של גולסה לשים כתף ולנצח מאבקים היא נדירה מבין השחקנים הישראלים. הוא ניצח 56% מסך כל המאבקים שלו מול שחקני זלצבורג בשני המפגשים וזה יהיה מפתיע לא לראות אותו פותח בסקוטלנד במדי הנבחרת (במיוחד לאור מצב הקורונה של דור פרץ).אז מי שכן הפתיע אותנו היה קארצב שקיבל את ההזדמנות עקב התפרצות הקורונה בקבוצה. הקשר בן ה-20 התרומם לרמה אחרת לאחר הגול המדהים שלו והחליט להיות המוציא לפועל במרכז המגרש. 23 מ-27 מסירות מדוייקות, מתוכם 3 מסירות ארוכות שהגיעו ליעד שמדגישות את הצורך שלו לא להעיף כדורים סתם כמו ששחקנים במכבי עשו אמש. הוא באמת ניסה למצוא דרכים להוציא את מכבי קדימה, ואם אלמוג ודן ביטון היו קצת באים לעזרתו, ייתכן והיינו רואים יותר פעילויות חיוביות של מכבי בהתקפה. בצד ההגנתי, קארצב הוביל את שחקני מכבי עם 10 חטיפות.


בשורה התחתונה, עדן קארצב קנה את מקומו בסגל של מכבי לעונה הקרובה, במיוחד עקב העובדה שיש שלב בתים בליגה האירופית והקבוצה תשחק שני משחקים בשבוע (בתקווה שהליגה שלנו תחזור במהרה). הדבר הזה אמור לעשות חיים קלים למקבלי ההחלטות במכבי מכיוון שרוטציית קישור של: דן גלזר, דור פרץ, אייל גולסה, עדן קארצב, אבי ריקן, דן ביטון ורוסלן ברסקי אמורה להיות תחרותית בשתי המסגרות. זה מפנה מקום בתיאוריה לשחקן רכש לעמדה זו ומשאיר את הפוקוס על עמדת הבלם והחלוץ. בפעם האחרונה שמכבי העפילה לשלב הבתים של הליגה האירופית, מיץ' כן הסכים לפתוח את הארנק כשהחתים את וידאר קיארטנסון. ואם אכן מכבי מתקשה להחתים שחקנים, המחשבה שצריך לחלק את עוגת התקציב עם 2 שחקני רכש בלבד יכולה לעזור למרות שיש מצב שמיץ' נכווה ממקרה האיסלנדי והפייר-פליי.בעוד דוניס צדק בגדול עם הקישור, יש תחושה שהחילופים אמש היו מוזרים. מאור קנדיל היה השחקן החלש במגרש, קצת לא קשור לרמות האלה, ודווקא הצוות היווני החליט להחליף את בן ביטון שעשה את המקסימות בצד שמאל (אבל די לנסות לעביר שחקנים בחצי המגרש שלך) עם מתן חוזז (מספר 7 החדש). קנדיל אכן בסוף יצא כשעמית גלזר נכנס ושרן ייני עבר לצד ימין. כל זה היה נפתר עם קנדיל היה מוחלף על ידי חוזז ובן ביטון היה עובר ימינה. בנוסף, קשה לראות סיבה אמיתית איך איתי שכטר סיים 90 דקות ודווקא איילון אלמוג לא.


בעולם מושלם ללא קורונה הייתי הולך לישון הערב עם חלומות לקבל הגרלה של טוטנהאם, איינדהובן והופנהיים. אבל בגלל המצב המוזר שאין קהל ואת החוויה האירופית נעביר מהספה בסלון אז אולי כדאי לקוות להגרלה האפורה והנוחה ביותר במטרה לנסות לעשות ריצה ארוכה יותר שבמצב הרגיל היה קשה יותר להשגה. אז קדימה בראגה, אפואל ניקוסיה ודאנדוק - אנחנו באים בתקווה עם בלם וחלוץ חדשים.

262 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול