הקרדיט לדורסי עוד לא משתלם / יובל קליין

מכבי נראתה אמש כמו השיער של אלייז'ה בראיינט: בלאגן, לא נקי ובכל מקום. כנראה שבראיינט נשמר מהקורונה ולא הולך לספר אבל בניגוד אליו מכבי לא צריכה ספר - היא פשוט צריכה עוד זמן. זה היה המשחק החמישי של הסגל הזה העונה (שלושה משחקי יורוליג ושני משחקי אימון), וזה מצב לא רגיל, שבו מכבי משלמת את שכר הלימוד על חשבון משחקי עונה רגילה ביורוליג. "כקבוצה עדיין לא הצלחנו להבין איך לשחק ביחד" אמר אתמול ווילבקין והוסיף: "זה לא אשמת אף אחד, אנחנו פשוט צריכים יותר זמן. אנחנו פשוט צריכים להתרגל אחד לשני".כחלק מהמצב בו שחקני מכבי צריכים עדיין ללמוד להכיר אחד את השני ובאותה העת גם לנצח, יאניס ספורופולוס העדיף אתמול ברבע הרביעי ללכת עם חמישה שחקנים שמכירים את המערכת מהעונה שעברה. ווילבקין, דורסי, בראיינט, קאלוירו והאנטר לא ירדו מהפרקט ב-8 הדקות האחרונות ואת האמת - זה כמעט עבד. מכבי ניצחה את ה-8 דקות האלה בתוצאה 15-24 והגנת החילופים תיפקדה היטב. "עם ז'יז'יץ' לא שיחקתי ברבע האחרון כי החלטנו על חילופים בהגנה וחשבתי שהאנטר מתאים יותר להגנה כזאת" אמר ספרופולוס לאחר המשחק כשנשאל למה ז'יז'יץ לא ראה פרקט למרות שהיה אחראי ל-19 נקודות אמש.


בעונה שעברה מכבי היתה קבוצה של 17 אסיסטים בממוצע ובשני ההפסדים האחרונים של הקבוצה מכבי רשמה 13 אסיסטים במוסקבה ו-12 אמש ביד אליהו. חוסר השטף ההתקפי של הקבוצה הוא הדבר הבולט ביותר בשלושת משחקי היורוליג העונה. מעניין לדעת אם הפתיחה של מכבי ודחיפת הכדורים לכיוון הצבע היתה הוראה של ספרופולוס או שמא תוצאה של משחק ההגנה המעולה של באיירן, שהשאירה את ווילבקין על זריקה אחת במשך מחצית שלמה. הצמד ווילבקין ודורסי הוא צמד הגארדים שמקבל הכי הרבה זמן פרקט עד כה העונה וזה לא ממש עובד. שימו לב למספרים:

עד כה, דורסי מקבל העונה קרדיט עצום מספרופולוס, אבל הגארד מאורגון לא מחזיר תפוקה על הפרקט בהתאם לכמות הדקות. הוא מראה חוסר סבלנות, מכריח זריקות ובעיקר נראה שהוא לא חלק מהשטף ההתקפי של מכבי. בעונה שעברה 44% מהנקודות של דורסי הגיעו מאסיסטים והעונה המספר הזה עומד על 15% בלבד. במידה וזה ימשיך ככה, אנחנו נראה מהר מאוד את כריס ג'ונס לוקח לו את העשר דקות הנוספות שהוא מקבל העונה.
58 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול