למה ז'יז'יץ בחר בנו? / יובל קליין וצור קרקלינסקי

אם בשבוע שעבר סיפרנו לכם על כמה החתמות בינוניות, עכשיו מכבי מפגיזה עם החתמה מיוחדת. אנטה ז'יז'יץ', שעפ"י דיווחים זרים כבר היה סגור בריאל מדריד, יעבור מהצהוב של קליבלנד לצהוב של מכבי.

אז איך בכלל קורה דבר כזה, ששחקן בוחר לשחק במכבי, כנראה בפחות כסף, ולא בריאל מדריד? להחתמה הזאת יש כמה הסברים אפשריים:


1. המאפיה הקרואטית - כבר ב-2014 ז'יז'יץ' בן ה-16 ביקר והתאמן עם מכבי, והקשר של ניקולה עם אחיו בטוח לא הזיק.

2. דקות משחק - ז'יז'יץ' עדיין צעיר, ורוצה לחזור ל-NBA בהמשך הקריירה. במכבי הוא יהיה הסנטר הבכיר, ולא יחכה לפירורים של דקות מאחורי אדי טבארז.

3. בסופו של דבר, מכבי כנראה זוכה מההפקר. ריאל עדיין תקועה עם סימן שאלה גדול בנוגע לקמפאצו ועתידו ב-NBA, ולכן השהתה את הסגירה עם ז'יז'יץ'.


ומה נקבל ממנו? ז'יז'יץ' הצעיר הוא סנטר גדול, שיכול להתמודד פיזית עם כל הביגמנים באירופה. לצד הסייז, יש לו סיומת טובה מתחת לסל, וטכניקה טובה בלואו פוסט. הוא גבוה נייד יחסית ויכול להיות מאוד אפקטיבי בפיקנרול, כפי שראינו כבר בימים שלו בדרושפאקה של דייויד בלאט.


בצד ההגנתי יש לנו יותר ממה לדאוג. ז'יז'יץ' אמנם ריבאונדר בכלל לא רע, אבל קשה לו להתמודד עם גארדים מהירים בהגנת פיקנרול, ועד כה לא הראה יכולת חסימה מרשימה. בסופו של דבר, היכולת שלו בהגנה תכריע אם מדובר בהחתמה ענקית, או "סתם" עוד החתמה טובה.


ומה זה אומר על שאר הסגל? אם אייסי לא ישאר (על אף הקמפיין המרשים שמנהלים בשבילו ווילבקין והאנטר), ההחתמה של ז'יז'יץ' ככל הנראה תאלץ את מכבי להשלים את הסגל עם פאוור פורוורד אחר בעל אוריינטציה הגנתית.

13 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול