מה עושים כשמפסידים? / יובל קליין

הפעם נתחיל את הניוזלטר עם קלישאה – ההפסד למכבי פ"ת היה חלק מחבלי הלידה של דוניס במכבי. מדובר במשחקו הרביעי של המאמן היווני על הקווים בלבד, כשבסכנין היה לו סגל משני לגמרי, והוא עדיין בשלבי הניסוי וטעייה. בד"כ מאמנים עושים את השלבים האלה במשחקי אימון או גביע הטוטו אבל דוניס הגיע מאוחר אז זה נפל על המחזור הראשון בליגה.

ועדיין ראינו הרבה דברים יפים מצד מכבי בצד ההתקפי במחצית הראשונה. תבניות התקפה מהירות וכמות גדולה של שחקנים שנשלחים קדימה – אלו דברים שלא בדיוק ראינו מצד הקבוצה של איביץ' בשנתיים האחרונות. עכשיו נשאלת השאלה איך דוניס יגיב לסיטואציה של אחרי ההפסד. האם נראה ממנו מהלך דומה למה שפאקו עשה אחרי ההפסד בב"ש ואיביץ' אחרי סודובה כשהבינו שהדרך הכי "טובה" לנצח פה כדורגל היא לא לספוג או שדוניס עדיין ישחק את הקלף של הכדורגל ההתקפי בארץ ויעמיד הרכבים טקטים יותר למשחקים חשובים ואירופה. קשה להאמין שיש אוהדים שלא יהיו מוכנים לספוג עוד 10 שערים בעונה בתמורה לכיבוש 10 שערים נוספים, אז אי אפשר באמת להתלונן כבר עכשיו.


בכל דרך שיבחר, נשארת השאלה כיצד דוניס ישתמש באייל גולסה שעדיין לא ראה דקות העונה. כרגע לריקן ופרץ יש חשיבות גדולה ביצירת מצבים, הצטרפות כקו שני לתוך הרחבה ואיומים על השער. ככה הגיע הגול הראשון של מכבי בליטא וככה כמעט דור פרץ כבש בתוספת הזמן של המחצית הראשונה מול הלוזונים. עד כה העונה יש לפרץ את אותה כמות של איומים מתוך הרחבה כמו לאלמוג וקשה לראות איך גולסה מייצר את אותה כמות של איומים בתפקיד זה. מפות החום של ריקן בשני המשחקים האחרונים מראות על חופש פעולה ומיקום אפילו קדמי יותר מפרץ – אלה אזורים שאנחנו בד"כ לא משייכים לגולסה. ברור שהשימוש בגולסה ימשוך את מכבי קצת אחורה וזה יכול לעזור למכבי לשחק יותר מבוכר אבל זה לא יפתור את בעיית המהירות של ייני. זה רק בלם אחר (אולי שימוש יותר גדול בבלטקסה?) יעזור פה.

18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול