מי שירוויח מהגעתו של דוניס / יובל קליין

אין ספק שהשחקן המדובר משני המשחקים הראשונים של דוניס על הקווים הוא דן ביטון שמפתיע בגדול. הקשר שהגיע מלודוגורץ מראה ביטחון, יכולת לשחק מהר, דריבל, בעיטה מרחוק, והכי חשוב - יצירת מסירות מפתח לשחקני החלק הקדמי. כל אלה דברים שידענו שהוא מביא איתו במזוודה מבולגריה אבל מי חשב שכבר בפתיחה נראה אותם בצורה כל כך טובה. למרות כל זאת, דווקא משני המשחקים הראשונים של דוניס, אנחנו מעריכים שהמרוויח העיקרי מהגעתו של המאמן היווני יהיה אנריק סאבוריט.

המגן הספרדי היה מעולה מול ריגה. ניפנף בקלות את הניסיונות של ההתקפה הלטבית לעבור אותו כשמתוך 8 מאבקים בהגנה, ידו יצאה על העליונה 7 פעמים. בהתקפה הוא היה האיש המרכזי למצוא את אלמוג במצבים של אחד-על-אחד כשמסר לו 11 פעמים. הדבר המעניין ביותר היה המיקום של המגן השמאלי כאשר מכבי שלטה בכדור. סאבוריט וקנדיל נכנסו לעמדות של "קשר אחורי" והשאירו את הקווים פנויים לאלמוג וגררו בכדי ליצר להם שטחים לאחד-על-אחד. התיפקוד הזה גם עוזר לריקן/פרץ להיות יותר מחוייבים להתקפה כי יש מי ששומר עליהם מאחורה. אם בעונה האחרונה סאבוריט היה על תקן בלם שלישי במרבית העונה, אפשר לשער אחרי שני משחקים תחת דוניס, שתפקיד המגן השמאלי יהיה יותר "התקפי" השנה. את העונה הקודמת הוא סיים עם 4 בישולים ואם שואלים אותנו, אז אנחנו הולכים על אובר 4.5 בישולים העונה.


במסיבת העיתונאים הראשונה של דוניס, שאל עודד קרמר שלנו את המאמן היווני על המערך האולטימטיבי עבורו. המאמן היווני שכנראה מאוד מנוסה במסיבות עיתונאים מכיר היטב את התרגיל הכי טוב במצבים כאלה: על כל שאלה, לא משנה אם זה כן או לא, תתן תשובה של 4-5 דקות לפחות וככה יהיה זמן לפחות שאלות. אז דוניס התחיל לדבר על כך שהוא אוהב 4-3-3 אבל תמיד גמיש ויכול להתאים את ההרכב לפי היריבה. הוא סיפר שמול "פאוק סלוניקה" (ככה הוא אמר את השם של פאוק...) שיחק עם שלושה בהגנה וייתכן שיעשה את זה שוב במדי מכבי. בשנה שעברה, סאבוריט היה האופציה של הבלם השלישי במצבים שמכבי שיחקה עם שלושה בהגנה. לאחר היכולת ודקות המשחק של מתן בלטקסה, ייתכן והדבר הזה ישתנה וישחרר את סאבוריט לעמדת הקו בלבד. רז אמיר טען נכון בפודקאסט שעוד עונה בבני יהודה כנראה לא תשפר את בלטקסה אבל מאבקים באימונים של מכבי ושינוי תפקיד לעמדת הבלם יכולה להרים את הקריירה שלו קדימה, גם בהסתכלות על הגילאים של טיבי וייני. אז במידה וסאבוריט "סבל" בעונה שעברה מהברקס ששם עליו איביץ', עם דוניס הוא ילחץ על הגז.

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול