מכבי בגודל טבעי / גיל שלי

וואו, להפסיד, מי זכר שיש דבר כזה? אז זהו, שאנחנו צריכים לזכור שגם בעונה שעברה הפסדנו. הפסדנו לקלוז' שלא באמת היתה גדולה עלינו, הפסדנו לסודובה, ראינו אותה העונה. אני זוכר שבדקה ה15 מול נס ציונה בעונה שעברה פניתי לחברי עודד קרמר והתפעלתי מכך שטרם ספגנו. העונה המשחקים מול קלוז' וסודובה הגיעו מול פתח תקווה, בהחלט עדיף מבחינתי.

איביץ' בעונה שעברה התאים שיטת משחק מאוד הגנתית למכבי, אחרי הפארסה במשחקים באירופה. שיטה זאת ישבה בול על סגל השחקנים שהיה לו (בלי אצילי, בלי גולסה) בחלק הראשון בעונה. הבקענו בעיקר ממצבים נייחים, ולפני הכל לא ספגנו, ההנחה היתה שהגול יגיע. אצל דוניס הגישה שונה, ובהתאמה אמנם בעטנו 26 פעם לכיוון השער, אבל ספגנו שני גולים. אילולא עצירה נהדרת של טננבאום בחצי הראשון, יכולנו לספוג אפילו יותר. אני בטוח שההתאמות יגיעו, והן לא רק בלם וזהבי, אבל טוב שהן יגיעו במסגרת בה הפסד לא מסיים את העונה.


למדנו עוד משהו על דוניס. במשחק ממנו אין חזרה, הוא עלה עם שלושה בלמים, דווידזאדה במקום אלמוג בכנף שמאל כאשר תפקידו היה לשמור על אגף שמאל יותר מלייצר התקפות ממנו. אתמול ההרכב היה סופר התקפי, וראינו שכאשר בהתקפות שלנו יש כמעט תמיד בין ארבעה לחמישה שחקנים ברחבת היריב, אנחנו מתמודדים מול התקפות שבהן לסאבוריט, ייני וטיבי אין עזרה, ולכן היריבה מגיעה למצבים מסוכנים בהתקפות המעטות שיש לה. כל מי שחושב שז'איר לא היה נתקל בבעיה דומה אתמול, שיחזור למשחקים שלנו באירופה בעונה שעברה, ולמשחקים של מכבי בהם שיחק ז'איר בעונה הראשונה של איביץ'.


עכשיו כבר כמעט לא זוכרים, אבל פתיחת המשחק שלנו אתמול היתה מעולה. פתח תקווה לא הצליחה לצאת מעבר לקו מחצית המגרש. כאשר כן הצליחה, מסירות מפתח מצוינות (הגם שמסוכנות, שכן חטיפה שלהן היתה מובילה ליתרון מספרי של פתח תקווה בחצי שלנו) של שרן ייני ואיתן טיבי, הפכו להתקפות מתפרצות מהירות, שהסתיימו בלי שער בגלל שדור פרץ עדיין לא ממיר מצבים באחוזים של רונאלדו, וכן גם בגלל שזהבי עדיין לא במכבי. אז הגיעה הפסקת המים, ומשם כבר נראינו פחות טוב, מסירת רוחב של דן ביטון כמעט הפכה לשער של פתח תקווה (בדיוק אותה מסירה כמו מול סודובה), והלחץ שלנו בחצי של פתח תקווה היה הרבה פחות טוב.

אז מה דוניס למד אתמול? מסתבר ששרן ייני וגם סאבוריט נראים פחות טוב כאשר הם על אי מול יריבים מהירים שמגיעים בשוויון או אפילו יתרון מספרי. הוא לא בחן את זה באירופה, ואתמול בגלל שלא הבקענו בדקות החזקות שלנו, הוא ספג את המחיר. רבים מאוכזבים מהמשחק של אילון אלמוג, אך לטעמי הוא אולי ניסה יותר מדי, אבל כן נתן תפוקה בחצי הראשון, גם באיומים טובים על השער, היו מסירות, וגם בלחץ על היריבה. דור פרץ הוביל התקפות יפות וכמעט הבקיע בסוף החצי, ריקן ודן ביטון היו פחות טובים, לא סוף העולם.


אם היינו צריכים תזכורת שניק בלקמן הוא עדיין לא זהבי, קבלנו אותה אתמול. נדמה לי שאיש במכבי לא שגה באשליות. בן ביטון פתח טוב בצד ההגנתי, הוא חיסל את ההתקפות המעטות בהן בצד שלו הגיעו מול באחד על אחד, אבל אצלו היתה עזרה של אבי ריקן. בצד ההתקפי הוא היה פחות מדויק, ומאחר ובשיטה של דוניס התרומה ההתקפית של המגנים היא קריטית, הוא הוחלף בקנדיל לאחר שספגנו את השער. זה גם ההסבר לחילוף של סאבוריט בדווידזאדה, אולי גם סאבוריט מעט פצוע.


לא נעים להפסיד במשחק הראשון בליגה, ה3:0 מול בית"ר בעונה בה ג'ורדי אימן עדיין צורב בבשרי. ההפסד אתמול היה דומה יותר להפסד הראשון מול רעננה בבלומפילד בזמן שיוקאנוביץ' אימן, זה היה במחזור השלישי אם אני לא טועה. מופרך היה לצפות שדוניס יכיר את מכבי פתח תקווה, או ידע מספיק על ההתאמה של השחקנים שלנו לשיטה שלו. מול סודובה הוא לא לקח סיכונים, טוב שכן בחן את השיטה במשחק הליגה הראשון שלנו, אני לא משוכנע שנסיים בפלייאוף התחתון העונה.

15 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול