מכבי עדיין לא מוכנה / גיל שלי


משחק מאוד מאכזב ראינו אתמול, בכל הרמות. התחלנו יחסית בסדר את החצי הראשון, אבל אחרי רבע שעה שחקני באר שבע היו ראשונים לכל כדור, המשחק הפך לאיטי ומאוד מסורבל, לא הצלחנו לייצר שום דבר משמעותי, ובהזדמנות האמיתית היחידה שיצרנו, שכטר התבלבל וחשב שזאת דרישת סף שיפול ברחבה, וכך הבעיטה שלו מחמישה מטרים מול שוער הלכה החוצה.


נדמה לי שהמשחק אתמול מהווה תוצאה ישירה של ההחלטות הניהוליות העונה. את דוניס הביאו מאוד מאוחר לתוך פתיחת העונה. הוא לא זכה לעשות הכנה עם הקבוצה, לא קיבל זמן להכיר לעומק את השחקנים במו עיניו, ואין לו זמן לתיקונים. בדומה לפאקו בזמנו, דוניס התחיל בשיטה מסוימת מול פתח תקווה ובני יהודה, ודומה שכמו פאקו בזמנו, דוניס הבין שהשיטה הזאת לא מתאימה לחומר השחקנים שלו. אבל, מאז המשחק מול בני יהודה, לא היתה לדוניס הזדמנות אחת לאמן את כל הסגל, להכין אותם לשיטה התקפית חדשה, ולהכיר אותם טוב מספיק כדי לייצר רוטציה טובה. למעשה מכבי הקריבה את פתיחת העונה בהחלטות שלה, ויקח זמן לגבש את הקבוצה.

מעניין האם דוניס הבין כבר שדווידזאדה ובן ביטון הם לא חומרי בניה עליהם ניתן לסמוך ולכן לא היו בסגל, ואולי אתמול הבין את אותו דבר על ניק בלקמן. להציב את טל בן חיים בימין נראה הגיוני למאמן שלא מכיר אותו, כי בסוף הרגל החזקה של טל בן חיים היא ימין, אתמול ראינו שזה לא ממש עובד. גולסה טכני, בעל חכמת משחק ומסירה טובה, בעיטה מעולה, אבל להציב אותו מול קרבאח כקשר מתחת לחלוצים זה לבזבז אותו, ואתמול גולסה פשוט נעלם מהדשא עם תפקוד כקשר האחורי ביותר. כל אלה תוצאות של הניסויים, ואין ברירה אלא לנסות כרגע, הניסויים האלה יקחו זמן.


עוד החלטה ניהולית היתה לתת למאמן שהגיע מאוחר לבחור גם את הזרים. חסר לנו חלוץ, כל בר דעת יודע זאת. איכשהו החלוץ שדוניס בחר הוא חלוץ שלא מוכן לשום דקת משחק כמעט חודש לאחר שהגיע למכבי. לא ניתן להשתומם מכך שכן כבר כשהגיע פשיץ', היה ידוע לקבוצה שלא שיחק כדורגל במסגרת מסודרת כמעט שנה, להביא חלוץ שיהיה מוכן עוד חודש וגם זה לא בטוח, זה חתיכת הימור על פתיחת העונה, וזה מאוד לא מובן לי.

אין לי הרבה מה לכתוב על המשחק אתמול, הרוטציה כרעיון מאוד מובנת לי, נכון וחשוב לתכנן את הדקות של הקשרים שלנו לסדרה של חמישה משחקים בתוך 17 יום, וקארצב במקום גלזר היתה הבעיה האחרונה שלנו אתמול. נדמה לי שמכבי צריכה להחליט, אם אנחנו מאמינים רק במאמנים זרים, לא ניתן לקיים את המערכת בלי אחראי מקצועי שבסמכותו לקבוע את הסגל. ג'ורדי הראה שאפשר לקיים מערכת כזאת, והשעטנז של היום פשוט פוגע במערכת. אם המאמן שנבחר לא מוכן להגיע למערכת שמכבי בנתה, אז צריך לבחור מאמן אחר. כמובן שקודם לכל זה, כדאי מאוד להחזיר את המערכת המקצועית לתפקוד.


ועכשיו לסיכום ולפרופורציות. לא הכל אבוד. השגנו את המטרה הראשונה שלנו העונה למרות הכשלים המפורטים בפוסט, אנחנו בשלב בתים אירופאי, והתחלנו אותו טוב. שתי נקודות מתשע זאת התחלה איומה, אבל זאת רק התחלה. לדוניס יש יכולת אימון גבוהה, ראינו את זה באירופה, ראינו את זה בתחנות הקודמות שלו. ניתן להניח שעם הזמן הוא יצליח לגבש לקבוצה סגנון מתאים ומוצלח, ולזהות את השחקנים אתם ניתן ללכת קדימה, וכן יש לנו מספיק מהם. הבור הזה מעצבן, אבל זו לא תהום, עדיין מחכה לנו עונה שאמורה להיות טובה.

14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול