ניצחון אירופי / גיל שלי

אתמול היה המשחק הראשון של מכבי העונה בהתמודדות מול קבוצה זרה. בניגוד לעונות קודמות כמו גם האחרונה, בהן מכבי יצאה למחנה אימונים בחו"ל לפני פתיחת העונה, והתמודדה מול קבוצות זרות כהכנה למוקדמות באירופה, השנה מכבי שיחקה רק מול קבוצות ישראליות.בלקמן חוגג עם אלמוג
בלקמן חוגג עם אלמוג


עדיין, אם נשווה את המשחק של מכבי אתמול מול ריגה, למשחק של אותה מכבי מול סודובה בבית בעונה שעברה, מכבי אתמול נראתה מוכנה טוב בהרבה למשחק נוק אאוט אירופי, למרות הלחץ הגדול, ולמרות חוליית התקפה צעירה ובלקמן אחד.


החצי הראשון אולי אופיין בהחזקת כדור של ריגה במשך זמן דומה לזה של מכבי, אך ההתקפות של מכבי היו הרבה יותר מסוכנות, ונרשמו לפחות שלושה אם לא ארבעה מצבים טובים ממש לכיבוש שער, ובנוסף בעיטות אשר סיכנו את השער. ריגה לא הגיעה למצב כיבוש סביר אחד בחצי הראשון.


אילון אלמוג זכה לכיסוי של אחד על אחד מול המגן הימני של הליטאים, ונתן את משחקו הטוב ביותר במדי הקבוצה הבוגרת של מכבי. הוא קיבל כמעט רק החלטות טובות, יצר מצבים בין אם בפריצה על הקו וחיתוך ליד קו הרוחב, או בפריצה לכיוון הרחבה. הוא מסר מסירות שיצרו מצבים מסוכנים, והפגין דומיננטיות אדירה.


גררו בצד השני היה דומיננטי פחות, אך ההתקפה בה גלזר מסר לריקן, ריקן הסיט את הכדור ימינה לגררו, גררו פרץ והרים כדור נפלא לבלקמן, שנגח לקורה, היתה התקפת חלומות של מכבי. כל חוליית ההתקפה השתתפה בלחץ על ריגה, וכך ריגה לא הצליחה לפתח שום משחק ראוי לשמו. הקרנות אולי הפחידו את הצופים, אך נראה היה שמכבי מאורגנת היטב, שמרה את כל שחקניה קרוב לרחבה, ולא אפשרה לריגה להגיע למצבים טובים במיוחד. איפה זה, ואיפה הקרנות של קלוז' וסודובה בעונה שעברה.משחק ראשון של דוניס על הקווים
משחק ראשון של דוניס על הקווים


ייני תרם רבות בנסיון שלו ובהקניית שקט גם בהנעת הכדור בחצי של מכבי, וגם במשחק ההגנה. סאבוריט לא כשל פעם אחת באחד על אחד מול הקיצוני השמאלי של ריגה, טיבי תרם משחק בטוח יחסית לאחר התחלה מהוססת, וטננבאום פשוט מפגין בטחון אדיר והמון שקט במשחק שלו. תמונת הראי של יאניוטיס בעונה שעברה.


דן ביטון החליף את גררו בפתיחת החצי השני, ומיד הגיע לשני מצבים מסוכנים באדיבותו של אילון אלמוג. המיקום של מצוין, והדיוק, נקווה שיגיע. בלקמן בהחלט לא כיכב, אך פחות או יותר עשה את שלו. גלזר ודור פרץ נתנו משחק יציב וחזק, פרץ התאהב במשקוף, אבל אין תלונות כלל.


משחק נוקאאוט מביא איתו המון לחץ, בטח משחק ראשון אחרי העונה האירופית הכושלת במיוחד בעונה שעברה. למרות שהמאמן הגיע מאוחר, למרות שגררו הוא חלוץ צעיר ולא מושא החלומות, למרות שמכסת הזרים שלנו רחוקה מלהתמלא, הגענו מאוד מוכנים למשחק הזה, ועברנו אותו בצורה חלקה במיוחד.

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול