נצפה כדורגל בבלומפילד / גיל שלי


איך אמר פעם מישהו שנחשב למאוד חכם, הגאונות נמצאת בפשטות. דוניס החליט להפסיק לנסות לעשות התאמות מיוחדות לאירופה, לשחק בצורה מסוימת בחמישי ואז בצורה אחרת בראשון, להפסיק לנסות להפוך את טיבי לבלם שמאלי, להפוך את יונתן כהן לקשר, ועוד כל מיני ניסויים מוזרים. הוא עלה ב4:3:3, יונתן כנף שמאל, דן ביטון כנף ימין שנכנס לאמצע, וקנדיל אמור לפתוח את צד ימין, גולסה כקודקוד במשולש שתפקידו ללחוץ קדימה, דור פרץ ליד גלזר, ומסתבר שאפילו מול הקבוצה החזקה ביותר שהגיעה לארץ השנה, מכבי מסוגלת לשחק הגנה ראויה לשמה גם בקו ארבעה.
מכבי לא שיחקה בונקר בדקות הראשונות, ויאריאל פשוט לחצה כמו שאף קבוצה לא לחצה את מכבי העונה, והמהירות של שחקני ויאריאל היממה את שחקני מכבי. לכן הגיעו הרבה מאוד איבודי כדור קרוב לקו אמצע המגרש, ומכבי לא הצליחה לפתח הרבה התקפות ראויות לשמן, למרות הניסיונות הכנים לעשות כך. אולם, איבודי הכדור לא הובילו להתפרקות הגנתית שכן השחקנים חזרו בצורה ממושמעת מאוד לעמדות. מסתבר שכשנותנים להם הוראות מובנות, שחקני מכבי מסוגלים ליישם אותן.


אמנם ספגנו שער בדקה ה45, אבל שער זה בדומה לשערי פיגור אחרים העונה, לא הכניס את מכבי להלם, להיפך, עלינו לחצי השני עם בטחון מוזר, ומיד עם פתיחת החצי השני פשיץ כבש שער ממהלך נהדר שהתחיל ברגל שמאל של קנדיל, ובישול גאוני של דור פרץ בראש בתוך הרחבה. לאחר מכן הוספנו כעשרים דקות של כדורגל איכותי, ולתדהמת כולם, כניסתו של בלקמן לא הפסיקה את המומנטום של מכבי, להיפך, בלקמן מילא את תפקידו היטב, ואילו דן ביטון רצה, אולי בלקמן אף היה כובש. המעבר למערך 4:4:2 לאחר פציעתו של גלזר היממה את כולנו, אבל שיחררה את גולסה לאחד הדריבלים המדהימים שנראו פה.
אז מה אפשר לקחת מהמשחק הזה? קודם כל, למכבי יש אופי חזק מאוד העונה. פיגור מול זלצבורג בהרכב שלישי? מכבי השוו לפני שחטפו את שאר השערים. פיגור חוץ מול הטורקים? מכבי הפכו את התוצאה. אפילו מול בני יהודה ומול מכבי פתח תקווה מכבי חזרו מפיגור לשוויון, ומול מכבי חיפה מפיגור של שני שערים והלם מוחלט, לשוויון. בקיצור, עמוד שדרה יש.

הרננדז מסוגל לשחק כבלם שמאל, מכאן שטיבי ישחק כבלם ימין, ועכשיו יש לנו רביעיית הגנה ראויה לשמה. קנדיל בימין, טיבי, הרננדז וסאבוריט.


הקישור של גולסה, דור פרץ וגלזר הוא הקישור הכי טוב של מכבי מאז שג'ורדי הגיע לארץ. דור פרץ נראה אתמול לגמרי בתוך המשחק שלו מול קבוצה שעולה ברמתה על מכבי בכמה וכמה דרגות. גולסה נתן רגעי קסם מהממים, המסירה המדהימה למתפרצת שפשיץ החמיץ, הדריבל, חילוצים בחלק המגרש של ויאריאל. דן גלזר אמנם מעט איטי ביחס לספרדים, אבל פרט לחלקו בשער, הוא נתן משחק מצוין אתמול.
פשיץ הוא החלוץ שהיה שווה לחכות לו. יונתן באגף נתן משחק טוב מאוד לטעמי, וגם הראה מחויבות גדולה ועזרה מצוינת בהגנה לסאבוריט. דן ביטון לא שחקן כנף בשום אופן, אך הוא מחזיק מצוין בכדור, הנייחים שלו מעולים, וכשנחה עליו הרוח, גם למסור הוא מסוגל. בקיצור, יש לנו הרכב ברור שניתן להפיק ממנו הרבה, ולא חסרים מחליפים ראויים על הספסל.


אפשר לקוות שדוניס התחיל לקלוט את השחקנים שיש לו, וכעת הוא ינסה ללכת עם שיטה מרכזית אחת, ומכאן אפשר יהיה להתחיל להנות מכדורגל העונה. אתמול לא רק נהניתי מאוד ממכבי, אלא גם יצאתי עם תחושה שסוף סוף נגמר שלב קדם העונה, וכעת אני מסוגל להבין את הזהות של הקבוצה.

75 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול