סודובה בגודל טבעי / גיל שלי

רבים מאתנו כבר ויתרו על הסיכוי לקמפיין אירופי ראוי לשמו בעקבות ההתארגנות האיטית (לטעמם של אוהדים רבים) לעונה הקרובה. אם ראינו משהו אתמול, אז כנראה הכנה שלוקחת בחשבון את הסיבות האמיתיות לכישלון האירופי בעונה שעברה עדיפה על צעדים מהירים מהבטן במחשבה שבכך נבטיח את מקומנו בשלב בתים אירופי.

סודובה של אתמול לא היתה חלשה בהרבה מסודובה של לפני שנה. ניתן אולי לטעון שההרכב שלנו אתמול היה חלש יותר בהשוואה לזה שעלינו בו לפני שנה מבחינת שמות השחקנים אולי, ובכל זאת, המשחק אתמול לא היה דומה למשחקים מול סודובה בעונה שעברה. הבונקר הליטאי לא הכניס ללחץ את מכבי, גם כשאבדנו כדור בחצי שלנו, למשל דן ביטון במסירות רוחב לא טובה, טיבי ושרן הסתדרו בקלות ומנעו מסודובה להתקרב לרחבה שלנו, סיימנו משחק בלי שהליטאים בעטו בעיטה אחת לכיוון השער, ומכבי הגיעה להזדמנויות שלה.


נראה לי שהסיבה שדוניס העדיף את דווידזאדה על אילון אלמוג אתמול היתה כפולה. אילון עדיין לא לוחץ את היריבה ברמה בה אצילי למשל לחץ, וגם סגנון המשחק של אילון אלמוג הוא חיתוך משמאל ימינה כדי לייצר בעיטות ומסירות, דווידזאדה רץ על הקו ומשם הכניס את הכדורים לרחבה. כך גם קנדיל שיחק בצד השני, מה שריווח מאוד את המשחק, נתן מקום גם לשרן בצד ימין וגם לסאבוריט בצד שמאל להשתתף במשחק ההתקפה, וגם הגול הראשון הגיע מצד שמאל. הצלחנו לייצר משחק התקפה רגוע, ולקחנו מעט מאוד סיכונים למרות שבכל התקפה לפחות שרן או סבוריט היו בקרבת הרחבה הליטאית.

דן ביטון נראה כמו בינגו גדול. טיבי, סאבוריט ושרן ייני נתנו משחק מושלם מבחינתם (לשרן אולי היתה מסירה אחת פחות מוצלחת שהסתיימה בבעיטת עונשין לא מסוכנת של סודובה), גלזר שיחק כמו גלזר, וחלוץ הרכש החדש, נו מספר 9, נתן צ'יפ ענק למסירהענקית של טיבי. ריקן מול השער במשחקים מהסוג הזה הוא נכס אדיר, ולכר דשא גבוה יחסית, השחקנים הצליחו להתגבר על הקושי בייצור משחק מסירות מהיר ומבריק.


מסתבר שכאשר מגיעים לקמפיין אירופי בלי שחקנים שמרגישים שכבר כבשו את העולם ועכשיו מגיע להם לנוח קצת גם למה לא נותנים להם כבוד וכאלה, אז הקמפיין נראה טוב יותר. ההחלפה של איביץ' בדוניס לקמפיין הזה תרמה גם היא את שלה, אין הסתמכות על הנקודות החזקות של העונה הקודמת, יש חיפוש של מה נכון לקמפיין הנוכחי.


אז עברנו את סודובה, ניק בלקמן כבש חמישה שערים בחמישה משחקים, עד למשחק האירופי הבא יש שלושה שבועות בהם ניתן להביא גם חלוץ (אתם מרשים לי לפנזט שזה יהיה זהבי, נכון?) גם בלם, ומי יודע, אולי גם ג'רלדיש כזה, גולסה ייכנס לעניינים, גם יונתן כהן בתקווה, המון סיבות להיות אופטימיים, בטח הרבה הרבה יותר אופטימיים בהשוואה למה ששמעתי מהרבה אוהדים בחודש יולי.

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול