פותחים שלב בתים בניצחון / גיל שלי

אנחנו כבר יודעים למה לצפות כאשר דוניס עולה למשחק באירופה. שלושה בלמים, צ'ק. קישור אגרסיבי ופיסי, צ'ק. לא לקחת צ'אנסים מיותרים, צ'ק. כמו במשחקי הבית הקודמים באירופה, מכבי היתה הראשונה להבקיע, וכשלא מתמודדים מול יריבה עדיפה כמו זלצבורג, לפעמים מספיק להבקיע אחד כדי לנצח. פרט למשחקים מול זלצבורג לא ספגנו באירופה, וכך גם אתמול, התכנית של דוניס עובדת.

חוליית ההגנה היתה למעשה החולייה הקבועה העונה של מכבי, כאשר עומדים לרשותו של דוניס כל השחקנים. התיאום בין שרן וטיבי מצויין, סאבוריט כבלם שמאלי אחראי גם על יצירת התקפות מהעמדה הזאת, דווידזאדה נצמד לקו ומשתדל לא להפריע יותר מדי במשחק ההתקפה. לקנדיל יש תפקיד הרבה יותר אקטיבי בצד ימין. אתמול שרן וטיבי נתנו משחק הגנה קרוב למושלם, קנדיל עשה את שלו בצד ימין, סאבוריט כל עוד היה לו אוויר הראה שמבחינת איכות, הוא מספר 1 במכבי בהפרש ניכר, ודווידזאדה לא יצר חורים בהגנה, שזה פחות או יותר כל מה שדוניס רוצה ממנו.


החצי הראשון היה כנראה החצי הטוב ביותר שדור פרץ נתן בחייו. הוא שיחק לצד גלזר בצד שמאל, גולסה שיחק לפניו בשלישיית הקישור. בתחילה הופתעתי מכך שגולסה תופקד כקודקוד של המשולש, ונראה באמת שהוא פחות מתאים לתפקיד זה. אך מה שהפסדנו בתפקוד של גולסה, הרווחנו בעשיית המשחק של דור פרץ. אמנם לא נכנס לרחבה, אך שלט שליטה מוחלטת מעיגול האמצע ועד לרחבת האזרים, אי אפשר היה לקחת לו את הכדור, והמסירות שלו היו ברמת מסירות של דור מיכה ביום טוב.

המסירה של דור פרץ לגול של יונתן כהן היתה לא פחות ממבריקה. היו לו שלוש אופציות טובות למסירה. היתה את המסירה הפשוטה יחסית לקנדיל שהיה פנוי בצד ימין. שכטר היה משמאלו קרוב לרחבה, מקביל ליונתן כהן, ופנוי לקבלת כדור. אולי בגלל זה המסירה ליונתן כל כך הפתיעה את האזרים. דרגת הקושי של המסירה ליונתן היתה הגבוהה ביותר, אבל הביצוע המושלם של דור פרץ הותיר את יונתן באחד על אחד מול השוער האזרי, ואם יש מישהו שאנחנו רוצים במצב כזה מול השוער במכבי, זה את יונתן כהן. הוא תרגם בקור רוח מופתי את המצב לשער.


כאשר דור פרץ שחזר את המסירה הזאת לכיוונו של גולסה, גולסה היה כל כך לבד ברחבה, ואולי בגלל זה חשב יותר מדי, ולא הצליח לייצר לעצמו זווית נוחה יותר לבעיטה בימין, ומשום מה לא בחר לבעוט בשמאל. פספוס ענק וכואב.


דן גלזר שיחק מטאטא לפני קו ההגנה שלנו. חטף הרבה מאוד כדורים ליד קו האמצע, והעביר לדור פרץ כדי שזה ייצר את ההתקפה. שכטר התעסק כרגיל בלהוציא פאולים מהבלם, שימש כשסתום לשחרור הלחץ לבעיטות של טננבאום, אך פרט לכך לא הרבה לתרום למשחק.

בהפסקה גררו עלה במקום שכטר. מעניין שגררו נמצא ברוטציה לפני בלקמן, ושאילון אלמוג לא נשקל כחלופה לעמדה של שכטר כרגע. גררו שחקן חזק ומהיר, אך לא ממש מסוגל לעבור שחקן בדריבל כרגע, והמסירות שקיבל לשטח היו כל כך איומות, שאי אפשר לשפוט את יכולתו בצורה מוחלטת כרגע. בן ביטון החליף את דווידזאדה בשמאל, ונראה ממש כמו דג מחוץ למים בצד שמאל. הוא הצליח לייצר את אחת המסירות האיומות ביותר שראיתי לכיוון גררו שהיה חופשי ומאושר, כאשר בינו ובין השער אין דבר. הבנתי את התפקוד הזה באוסטריה מחוסר ברירה, אתמול זה ממש לא עבד. גם כשהחליפו צדדים בין ביטון וקנדיל, בן ביטון אולי תחת ההשפעה של ההתחלה הרעה שלו, לא הצליח לתרום רבות.


טל בן חיים נראה כמי שזוכר לעצמו חסד נעורים, ומתקשה קצת להסתגל לעובדה שאיבד ממהירותו. הוא הצליח לייצר התקפה יפה כאשר עבר על הקו והרים יפה לנגיחה של ריקן שפספס מעט את המסגרת, אבל גם הוא נכשל במסירה לגררו שהיה לבד.


לסיכום, 1:0 מצוין, משחק הגנה טוב, טקטיקה מוצלחת של דוניס, שכן האזרים חזקים במתפרצות אבל ראינו שבהתקפות מסודרות הם לא מאוד מסוכנים. תפקוד טוב של השחקנים גם בעייפות של הדקות האחרונות. יש סיבה להיות מרוצים.

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול