שוב חזר הצבע הצהוב / גיל שלי


מסך הברזל, נשבר ונפל, אני מכבי, מי אתם בכלל? איזה כיף היה לצפות במשחק של מכבי אתמול. דור פרץ לצד גולסה בקישור האחורי זה מתכון לכדורגל מלבב. שני השחקנים הטובים ביותר שלנו כנראה לצד סאבוריט. יונתן כהן באגף, מסתבר שאגף שמאל עושה לו טוב. דן ביטון כמספר עשר, פשיץ בתפקיד ראדה פריצה משופר, וכדורגל שכמוהו כמעט לא ראיתי בעונה שעברה, אז כן מכבי מסוגלת גם לנצח וגם לגרום לנו להנות מכדורגל.
חסרונו של גלזר הוביל לכך שדוניס פתח עם דור פרץ לצד גולסה כקשרים אחוריים, ושרן ייני היה אמון על המסירות הארוכות לאגפים, זאת שעשתה את הגול שיונתן בישל לפשיץ, וגם הרבה אחרות גם לאגף ימין וגם לאגף שמאל. הנעת הכדור של סאבוריט, שרן והרננדס ייתרה את הצורך בשש קלאסי, נכון שזה מול כפר סבא שעשתה כאילו לחץ, אבל גם מול כאילו לחץ צריך לדעת להזיז נכון את הכדור.


גולסה התחיל יחסית חלש את העונה, ועכשיו הגיע לרמה שפשוט גורמת ללקק את האצבעות. דור פרץ משחק ברמה הכי גבוהה שראיתי ממנו מאז פתיחת העונה, ונראה פשוט ענק בארץ הגמדים. יונתן הראה שוב שמקומו באגף ולא בכל מיני מקומות לא מוסברים היטב על המגרש, אז הוא נותן גם משחק אקטיבי מאוד של לחץ, וגם עזרה מצוינת למגנים. דן ביטון עדיין צריך לתת מסירות בפעמים בהן הוא מעדיף דריבל או בעיטה, אבל בעשר הוא נראה מצוין.
משחק הנעת הכדור אתמול התאפשר גם בגלל שהרננדז הוא בלם שמתאים הרבה יותר לסגנון הזה מז'איר. אז כן, הוא טועה מדי פעם בכדורים כמו אתמול, אבל איתו מכבי נראית קבוצת כדורגל הרבה יותר טובה. קנדיל התחיל אתמול לא כל כך טוב, אבל האנרגיה לו על המגרש מצוינת, לכן אני יכול לחיות בקלות עם כמויות גדולות של מסירות לא מדויקות, בסופו של יום, אישית אני לא חושב שחסרונו של ג'רלדש אקוטי כרגע.


ביקרתי את ההנהלה על ההבאה המאוחרת מאוד של הרננדז ופשיץ אך מסתבר שאולי הם יודעים טוב יותר מה נכון למכבי. כנראה שחלוץ ברמה של פשיץ לא ניתן היה להביא לפני שהביאו אותו, ושווה היה להמר על הזמן במקום להמר על הרמה של החלוץ. בכלל, אחרי פתיחת עונה לא טובה בליגה, והגעה מצוינת לשלב בתים באירופה בתוספת פתיחה מצוינת של שלב הבתים, עושה רושם שההימור על הזמן השתלם למכבי.


איך אפשר לסיים פוסט חגיגי כזה בלי מילת הערכה לחיפה. הם הצליחו לייצר לכפר סבא שלושה גולים יש מאין, לא מאמין שכפר סבא תצליח שוב העונה להבקיע שלושה שערים במשחק. משחק ההגנה של כפר סבא הוא, איך נגיד, לא מהמשובחים. אז את התצוגה מאתמול יש לקחת בפרופורציות המתאימות, אך גם לזכור שהוא הגיע אחרי משחק מצוין מול ויאריאל, כך שסך הכל הפרופורציה היא בסדר גמור.
109 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול