תם עידן איביץ' / גיל שלי

משחק מאוד מתסכל חווינו אתמול. מזל שזה היה משחק חוץ, אז אולי בגלל זה לא הפסדנו. עשרים דקות בני יהודה לא יצאה עם הכדור לחצי המגרש הצהוב. לפתע אחד מהכתומים רצה לבדוק האם בחצי המגרש הצהוב אכן ישנן מלכודות אש בדמות גלזר ופרץ של העונה שעברה, זכה בכדור חוץ על קו האורך הימני, משם הוצאת חוץ לא מסוכנת בעליל לדן מורי, דן מורי עמד חופשי ומאושר על עיגול האמצע למרות שקו ההגנה שלנו עמד לא יותר מעשרים מטר ממנו, דווידזאדה היה עסוק בחיפוש קו הנבדל, דור ז'אן עבר מאחוריו, קיבל כדור קשתי ואיטי ממורי, ובפאלש תרגם לגול נחמד.

הגול הזה כל כך הזכיר לי את תחילת העונה של ג'ורדי כמאמן, את המשחקים הראשונים של בוס כמאמן אצלנו, פתאום קו ההגנה שלנו נראה איטי ורך, כל התקפה של היריבה, ואין רבות כאלה, הופכת למצב לכיבוש שער, והלחץ גואה.


בעשרים הדקות הראשונות הלחץ שלנו בחצי המגרש של בני יהודה היה אפקטיבי, אך ההתקפות היו אפקטיביות הרבה פחות. מסתבר שזה נחמד לסמוך על המגנים שלך שיפתחו את הקווים, אך בני יהודה מאוד שמחה לתת לדווידזאדה את הקו, והתמקדה עם שני שחקנים על איילון אלמוג. בצד השני גם בן ביטון זכה לחופש פעולה שלא תורגם למצבים מסוכנים, יותר לבעיטות ממרחק שלא באמת איימו.


דוניס ניסה החלפת צדדים בין אלמוג ויונתן כהן, אלמוג הגיע למצב בעיטה בכניסה מהימין לאמצע, יונתן כהן נראה אבוד לחלוטין בצד שמאל. היתה גם התקפה מאוד יפה שבה יונתן כהן באמצע מצא את ריקן במסירה מצוינת וריקן פגש את הקורה, וזה פחות או יותר.

בהפסקה דוניס ביצע חילוף כפול מוצלח, וגם שינה את המערך. לאחר שהבין ששום דבר לא יצא מדווידזאדה שורף את קו שמאל, הוא עבר לשלושה בלמים, דווידזאדה בלם שמאלי מאוד קרוב לקו שמאל, שרן ימני על קו ימין, דן ביטון כמעט חלוץ שני, גולסה ויונתן כהן באמצע, ודן גלזר מאחוריהם.


החילוף הזה יצר לנו משחק התקפה משמעותי יותר, דן ביטון היה נהדר, הכניס כדור ענק לאיילון שלא הצליח להפוך לשער, בלקמן הצליח מדי פעם לעצור את הכדור עם הגב לשער ולהעביר לאגף שמאל, גולסה תרם להתקפה הרבה יותר מדור פרץ, ובני יהודה המשיכו להסתפק בהרחקת הכדור ולא יצרו איום ממשי לעבור את קו אמצע המגרש.


טל בן חיים במקום אלמוג היה פחות מוצלח, הוא נכשל בשלוש פריצות על קו שמאל, וגם לא טרח למלא את המקום של אלמוג בכניסה בין דווידזאדה וטיבי בהגנה (זה מה שגרם לדווידזאדה להיות היסטרי לחלוטין בהתקפה שיצרה יש מאין קרן שלו, והובילה לשער השוויון). שכטר במקום בלקמן היה מוצלח הרבה יותר, שכטר תרגל צלילות עקרות ברחבה ומחוצה לה, אבל גם הפעיל לחץ תמידי על הבלמים של בני יהודה.

הגול הראשון שלנו היה מלאכת מחשבת, שכטר בעקב לדן ביטון, זה הרים כדור רך לקנדיל שהיה טוב בהרבה מבן ביטון, וקנדיל בבעיטת יעף כבש שער יפה. שתי דקות לאחר מכן, גולסה הכניס מצוין לשכטר, עלינו ליתרון ליגה ראשון העונה, וכולם הלכו לישון.

ראשון לכולם היה דווקא דוניס. אחרי שעלינו ליתרון, לא ניתנו שום הוראות טקטיות חדשות. קנדיל כן עזר בימין, אבל איש לא עזר לדווידזאדה בשמאל. בני יהודה ניסו לפתח התקפות, ללא הצלחה יתרה, אז אנחנו עזרנו להם. המרחקים בין השחקנים שלנו היו עצומים.


לגבי העמידה בקרן, כך אנחנו עומדים בקרונות מתחילת העונה, עד עכשיו בהצלחה יחסית, לדעתי לא פה קבור הכלב.

לסיכום, פתיחת עונה מאכזבת. דוניס עדיין לומד את הסגל, מנסה ליישם משחק מאוד התקפי, לוקח סיכונים שאולי לא מתאימים לסגל הנוכחי, והשחקנים לא ממש התרגלו לסגנון כל כך שונה מזה של איביץ'. באירופה נראינו טוב יותר כי דוניס לקח פחות סיכונים, נקווה שכך נראה טוב יותר מול דינאמו בראסט. וכן, אני במקום מיטש לא הייתי מחכה למשחק מול בראסט כדי להביא את זהבי, אלא דואג שזהבי ישחק מול בראסט כדי שהסיכויים הטובים לעבור אותם, יהפכו להיות מצוינים, זה סוג הימור שמיטש אמור להבין בו.

281 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול