3 מ-12 / גיל שלי

פתיחת המשחק אתמול היתה תמונה מצוינת של פתיחת הליגה על ידי מכבי. בזמן שבאירופה דוניס עולה עם תכניות משחק שמרניות, ומצליח לנצח בעזרתן, בליגה דוניס לא מפסיק לעשות ניסויים, ניסויים שלא קשורים בינתיים לחומר השחקנים שיש לו, אלא לאיך שהוא חושב שהקבוצה צריכה להראות. זה לא נראה טוב.


לכאורה דוניס העלה את ההרכב שכולנו רצינו מבחינת המערך. דווידזאדה היה במקומו הנכון, בספסל. קו ארבעה בהגנה, שלישיית בולדוגים בקישור, אבי ריקן אתם, דן ביטון והחלוץ התורן שאינו עונה לשם בלקמן. למעשה הציוות הטקטי התעלם לחלוטין מהיכולות של השחקנים. גולסה תופקד שוב כקשר מאחורי דן ביטון בכנף ימין, גררו באמצע, וריקן במיקום כללי של אמצע המגרש שמאלה. גולסה לא יודע לשחק 10, דן ביטון קיבל כנראה משימה לדבר עם הילדים שתפקידם להביא את הכדורים, כדי שלא ישעמם להם, בכל מקרה שחקן כנף הוא לא, וגלזר הלך לאיבוד שכן הוא תופקד במקביל לדור פרץ ימינה, והמרחק בינהם עלה על המרחק שנסעתי מתל אביב למשחק. כך בשלושים הדקות הראשונות נטע לביא ואבו פאני השמידו את גולסה, דור פרץ וגלזר, ובזכות כך שרי היה חפשי ומאושר להשמיד את הגנת מכבי. לא עזר שהרננדז מצא זמן לתנות אהבים עם הדשא, אבל זה נראה כמו משחק בין מכבי נערים ב', לבוגרים של חיפה.

בדקה השלושים דוניס לקח טיים אאוט. הוא זימן את סאבוריט אליו, דיבר אתו כדקה, טננבאום חיכה עם כדור החמש עד שלאחר כדקה חכמון שאל אותו מה קורה? ואז סאבוריט הסביר להגנה שאנחנו עוברים לשחק בשלושה בלמים, שרן על תקן שחקן כנף (זכרונות איומים מהמאמן ג'ורדי והמשחק בקזחסטן או משהו כזה). המהלך הזה הצליח מאוד, מכבי השתלטה על מרכז השדה, למרות שחיפה לא התיחסה כלל לשרן כאיום (מעניין למה), סאבוריט הפתיע כאשר עלה מעמדת הבלם השמאלי אל עבר הצד ימין במקביל לקו האורך של רחבת חיפה, ובעומס שנוצר שם יצרנו התקפה יפהפיה עם דן ביטון שפתאום חזר לשחק כי חזר לעמדה שלו, גולסה שהתחיל לשחק כי נגמר העונש בעמדה שלו, וגררו סיים יפה בשער.


בהפסקה דוניס עשה חילופים מעולים. קנדיל ניצל היטב את העובדה שטוואטחה לא שיחק כדורגל חצי שנה, ומחק אותו מהמגרש. פשיץ היה הקיר שעוצר את הכדורים ומשחרר בנגיעה להתקפות מעולות. דור פרץ שלט לבד בכל מרכז השדה, ומכבי חיפה נעלמה מהמגרש.

ברק בכר מצדו, עשה כל שיכול היה כדי לעזור למכבי להשתלט על המשחק. טוואטחה הושאר במגרש למרות שהיה זקוק לניידת טיפול נמרץ, שרי ווילדסחוט נעלמו בחיפושיהם אחרי חמצן, ורק לאחר שמכבי השוותה, בכר נזכר לזרוק לדשא את אשכנזי וחזיזה כדי להחזיר את חיפה למשחק.


יונתן כהן אמנם הבקיע וגם הוסיף שני איומים על השער, אבל בשאר הזמן הוא נראה חסר חשק, או כמו שגלזר צעק לו, יוני תתעורר. הוא המשיך לישון. איבד כדורים בסיטונות, שיחק בהליכה גם לאחר שאיבד אותם, ניסה דריבלים בהליכה, מסתבר שזה לא הולך, ובאופן כללי הרג את המומנטום שהיה לנו אחרי הגול השני. כדי לעזור לו בניהול המשחק, דוניס הכניס את בלקמן לעמדת החלוץ השני, ויונתן שיחק ב10, נו זה לא מאוד עזר.

לפני הגול של יונתן, אלמוג התחמם ואמור היה להחליף את ריקן כשחקן אגף שמאל. או אז יונתן הבקיע, אלמוג חזר לספסל, בלקמן הורם ממנו, ואז אשר יגורתי כלומר אופיר דווידזאדה בא. כדי להכניס לי את הסכין עד הסוף, בהתקפה אחרי החילוף בלקמן השאיר בגאונות (אמיתי לא ציני) את הכדור לאופיר דווידזאדה, וזה במקום לכבוש אחרי טיול קל וחופשי ברחבה, ניסה לחפש שחקן מאחור או משהו, זה כואב לי בגוף עד עכשיו.


פתיחה איומה למשחק, פתיחה איומה לליגה, מקווה שדוניס יעשה איביץ ויחפש את מה שמתאים לחומר השחקנים שלו במקום לנסות להמציא את הגלגל, בכל מקרה חומר יש לו, פשיץ נראה מצוין, דור פרץ בכושר הכי טוב שלו בקריירה, אם הוא לא מחליט לוותר על אילון אלמוג ויונתן כהן, אפשר להוציא מהם הרבה, קארצב, ריקן יכולים לתת גיבוי מצוין בקישור, ומסתבר שגם קנדיל יכול לשחק פשוט נפלא את תפקיד שחקן הכנף מימין. כל מה שנותר עכשיו זה להתאים את הסגנון הנכון לחומר השחקנים הקיים, ולא לנסות להפוך שחקנים למה שהם לא.

52 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול